top of page

                      Методична скарбничка

         Освітня  робота проводиться за програмою розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля», Олександра Білан (лист ІМЗО від 06.12.2021 №22.1/12-Г-751) – Тернопіль «Мандрівець» 2022 року;

Парціональними освітніми програмами:

  1. «Україна – моя Батьківщина», програма національно-патріотичного виховання дітей дошкільного віку.  Авт. – Кичата І.І., Каплуновська О.М., Палець Ю.М., за наукового редагування Рейпольської О.Д. (лист ІМЗО від 25.03.2016 №2.1/12-Г-85) «Мандрівець»;

  2.  «Про себе треба знати, про себе треба дбати», програма з основ здоров’я та безпеки життєдіяльності дітей дошкільного вік. Авт. Лохвицька Л.В. (лист ІМЗО від 04.12.2018 №22.1/12-Г-1049) «Мандрівець»

        Науково-методична тема на 2023/2024 н.р.:

«Формування  та постійне вдосконалення освітнього процесу на основі педагогіки партнерства та компетентнісного підходу з метою всебічного розвитку здобувачів освіти, їх здібностей, компетентностей та наскрізних вмінь».

          Головні завдання на 2023/2024 н.р.:
1. Спрямувати роботу дошкільного підрозділу на зміцнення, збереження фізичного та психічного здоров'я дітей дошкільного віку шляхом виховання навичок здорового способу життя та ціннісного ставлення до власного здоров'я. 
2. Формувати у дітей дошкільного віку трудові навички предметно-практичної діяльності через ігрову діяльність.  
3. Сприяти розвитку мовленнєвої активності у дітей дошкільного віку через використання всіх компонентів мовлення у різних формах та видах дитячої діяльності. 
4. Формувати у дошкільників патріотичне почуття та уявлення про національну приналежність на основі встановлення паралелі між сучасним та історичним минулим України.

             Методична робота закладу спрямована на:

- вивчення та розвиток педагогічної компетентності кожного вихователя;

- стимулювання творчого потенціалу педагогів;
- підвищення педагогічної культури педагогів;
- вдосконалення педагогічної майстерності;
- розвиток спеціальних умінь та навичок;

- формування навичок самостійного аналізу власної педагогічної діяльності.

Мета методичної роботи: вивчення та розвиток педагогічної компетентності кожного вихователя; стимулювання творчого потенціалу водночас із формуванням навичок самостійного аналізу власної педагогічної діяльності.


         Принципи методичної роботи: 
•педагогічна співпраця з вихователем;
• робота в режимі довіри, доброзичливості;
• творча атмосфера , стимулювання творчої активності;
• принцип допоміжно – регульованого контролю;
• надання вихователеві права вибору;
• системність методичних заходів; 
• щоденна допомога;
•випереджувальний характер методичної роботи.

          Методична робота в нашому дошкільному підрозділі є максимально гнучкою, а саме: сприяє розвит­ку творчості, ініціативи, підвищує якість освітнього процесу. Вирішення окреслених завдань здійснюється шляхом пошуку ново­го змісту, форм і методів роботи з педагогічним колективом.

Велика увага приділяється спрямуванню зусиль педагогічного колективу на реалізацію сучасного особистісно-орієнтованого підходу до дітей, який передбачає формування у дитини здібностей і бажання усвідомлювати себе як особистість. Ці домінуючі ідеї обговорюються на педагогічних радах, педагогічних читаннях, під час індивідуальних і групових консультацій. На їх основі здійснюється корекція педагогічного стилю роботи вихователів. 
      Професійному зростанню педагогічних працівників закладу сприяють курси підвищення кваліфікації, відвідування районних семінарів, методоб’єднань, участь у роботі творчих груп, самоосвіта. 
       Найголовнішою формою роботи з педагогічними кадрами в нашому дошкільному підрозділі є педагогічна рада, яка керується у своїй діяльності Законами України "Про освіту", "Про дошкільну освіту", "Положенням про дошкільний навчальний заклад". Орієнтуючись на вимоги сьогодення, в зв'язку з  модернізацією  дошкільної галузі, враховуючи необхідність  використання інтерактивних методів роботи з педагогічними кадрами, засідання педагогічної ради намагаємося організовувати нетрадиційно, здебільшого це ділові ігри, тренінги, жваві диспути, анкетування, презентації проектів.

Важливою й найефективнішою формою методичної роботи з вихователями є проведення відкритих занять, які мають відповідати сучасним вимогам, бути інтегрованими з використанням інноваційних технологій. Працюючи над проблемою впровадження інноваційних технології в практику роботи з дітьми, педагоги проводять тематичні, комплексні, комбіновані, інтегровані заняття в залежності від розділу програми, обраного напрямку, що забезпечує належну продуктивність діяльності дітей. 

Важливим  аспектом  діяльності  адміністрації  дошкільного підрозділу  є створення умов для адаптації та успішної роботи педагогів-початківців. Деференційований підхід до молодого вихователя та педагога з великим досвідом роботи допомагає розкрити потенційні можливості та раціонально використати індивідуальні здібності кожного члена колективу. Семінари-практикуми, ділові ігри, навчальні тренінги забезпечують співпрацю наставника і  педагога-початківця, спрямовану на оволодіння навичками педагогічної праці та педагогічною майстерністю в цілому. Педагоги  дошкільного підрозділу цілеспрямовано  допомагають  молодим  спеціалістам адаптуватись в колективі. Завдячуючи розробленому алгоритму входження педагогів-початківців у професію, спеціально створеним організаційним та мотиваційним умовам, молоді спеціалісти відчувають себе впевнено, спокійно та отримують задоволення від роботи з дітьми, про що свідчать результати тестування та обстеження соціально-психологічного клімату.

     Значна увага в дошкільному підрозділі приділяється самоосвіті педагогів, які поглиблено працюють над методичною темою декілька років. Теми самоосвіти педагоги обирають самостійно, погоджуючи їх з вихователем-методистом. При плануванні роботи з самоосвіти, акцентується увага на тому, що результатом самоосвіти педагога має виступати результат розвитку дітей, а не лише власне самовдосконалення в особистому та професійному плані. Кінцевим результатом самоосвітньої роботи є оформлення системи або досвіду роботи з даної теми, обмін досвідом, презентація занять або інших форм роботи.

Комунальний заклад "Чемужівський ліцей" Зміївської міської ради Чугуївського району  Харківської області (дошкільний підрозділ)

bottom of page